TechnologiaTak samo jak nasz charakter z wiekiem, tak i styl, ciągle ewoluuje. Z sentymentem wspominamy czasy gdy słuchaliśmy rokowej muzyki, albo byliśmy fana­mi kultury indyjskiej. Tatuaż był odzwierciedleniem naszych fascynacji, które minęły, a jednak ślad po nich pozostał. Czy na zawsze? Na szczęście nie.

Discovery Pico to nowa epoka w dziedzinie usuwania tatuaży i nieudanego makijażu permanentnego.

Według badań 71 % osób posiadających tatuaż zastanawia się nad jego usunięciem, a 3/4 przyznaje się, że jego wykonanie nie było przemyślanym pomysłem. Chęć usunięcia tatuażu to również efekt tego, że tatuaż po pewnym czasie od wykonania zmienia kształt lub kolor, lub został nieprawidłowo wykonany (również w przypadku makijażu permanentnego), wtedy stajemy przed decyzją – odnowić, poprawić czy usunąć?

Discovery Pico to laser pikosekundowy wykorzystujący technologię ultrakrótkich impulsów o mocy większej niż dotychczas stosowana. W porównaniu z dotychczasowymi technologiami jeszcze żaden laser nie rozbijał pigmentu barwnika na tak drobny pył, dzięki czemu barwnik jest znacznie szybciej eliminowany z organizmu, a usuwanie tatuażu lub makijażu permanentnego następuje przy zmniejszonej ilości zabiegów, całkowicie bezpiecznie i przy zachowaniu optymalnego komfortu zabiegu.

img

Ilość zabiegów uzależniona jest od wielkości i rodzaju tatuażu w tym wprowadzonego koloru barwnika. Dzięki technologii pikosekundowej statystycznie przyjmuje się iż ilość zabiegów zmniejszona jest o połowę w stosunku do innych laserów dostępnych obecnie na rynku.

Laser Discovery Pico wykorzystuje efekt fotomechaniczny (a nie termiczny) zapewniając krótki okres rekonwalescencji oraz brak przebarwień pozapalnych. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się delikatny obrzęk obszaru zabiegowego, co znaczy, że skóra pracuje nad usunięciem pigmentu.
Przed wykonaniem zabiegu obszar poddawany jest znieczuleniu za pomocą specjalnej maści, dzięki temu jego odczuwalność jest zminimalizowana.

TECHNOLOGIA

  • długości fali: 1064 nm i 532 nm.
  • 800 mJ energii
  • wysoka moc szczytowa 1,8 GW
  • ultrakrótki impuls: 450 PS (przy fali 1064 nm) i 375 PS (przy fali 532 nm)
  • możliwość pracy w trybie pikosekundowym, nanosekundowym i mikrosekundowym.